Terezka a Petr

Svatba v Náměšti na Hané? To je veselka, jak má být! Náměšť na Hané mám moc rád, je to takové kouzelné místo. Jakobyste se vrátili v čase o pár set let zpátky.

Projíždíte městem (pardon, Náměť na Hané je oficiálně „městys“!) kolem domů, pak se vydáte na kopec cestou lemovanou starými kaštany a najednou se před vámi objeví zámek. A pokud se k zámku vypravíte v sobotu, tak je velmi pravděpoboné, že potkáte i princeznu… ááá, tedy nevěstu! A ženicha! Jak se spolu procházejí zámeckým parkem, za nimi spěchá houf svatebčanů… zkrátka a prostě, zámek v Náměšti je takový stroj času vyvolávající pocity přímo barokní. Alespoň na mě tak působí a v duchu se tam vracím do dob dávno minulých.

Romantická fotografie nádherného stromu

Ale pěkně popořádku. Začalo to ráno. Tedy u mě to začalo ráno a to pěkně brzy. Neboť z Olomouce mě čekal rychlý přesun do Doloplaz u Kojetína za nevěstou, která se tam líčila, česala, oblékala a těšila na ženicha. Cesty fotografovy jsou nevyzpytatelné a do cesty se mi postavila překážka. Byla kulatá, lemovaná červeně a pod ní bylo poměrně jasně naznačeno, že mě čeká objížďka v podobě 20 km navíc, což v mém poměrně napnutém časovém harmonogramu hrálo nemalou roli. Nakonec se oklika ukázala býti krásnou poznávací cestou a já vesele dorazil za nevěstou téměř bez zpoždění. Jak jsem zvyklý na hektická svatební rána, tak zde vše probíhalo v poklidu a míru s vyhlídkou skvělého dne. S kameramanem jsme se jali zdokumentovat veškeré dění, šaty, prstýnky, svatební střevíce, kočku, sousedy, všechno… všecičko. Pak se objevil i ženich a to znamenalo, že se pojede na obřad. Přesuny jsou vždy tak trochu adrenalinové. My se museli s kameramenm dostat do Náměště na Hané ještě krapet dřív, než nevěsta s ženichem, abychom stihli fotit a točit příjezd a hosty. konkrétně pro kameramana je toto zásadní. Kameramani si ten okamžik příjezdu nevěsty nějak zvláštně vychutnávají. Je to pro ně takový magnet. A tak jsme svištěli (samozřejmě předpisově) do Náměště. Tam už se začínali pomalu sjíždět hosté. Světe div se, toho dne jsme byli jedinou svatbou na zámku v Náměšti na Hané. Což je zvláštní, protože jindy se zde střídá svatba za svatbou. Pro nás všechny to mělo samozřejmě řadu výhod. Nemuseli jsme spěchat s fotografováním, protože nás nikdo netlačil pryč z místa obřadu, paní oddávající byla velmi milá a park byl nezvykle prázdný.

Obřad samotmý je neuvěřitelná rychlovka. Je to tak vždycky. Připravujete se na ten okamžik celý rok a pak tradá, najednou máte prstýnky na prstech a připíjíte si s matrikářkou. Ale věřte mi, že se vám i tak těch pár minut nesmazatelně zapíše do paměti. A proto je strašně důležité, abyste si ty chvíle užili. A užili si je nejlépe na krásném místě. Což se Terezce a Petrovi povedlo, protože obřad před zámkem v Náměšti je takový malý-velký splněný sen.

A pak jsme se vypravili na oběd. Zase jinam, tentokrát do Smržic. Takže jsme opět vyrazili rychle kupředu, abychom všechny předběhli a stihli zdokumentovat svatební tabuli. Která se moc povedla. Baví mě příjezdy na hostinu. Jsou to totiž momenty plné překvapení, kdy nevíte, co si kamarádi na ženicha s nevěstou připraví. Vše samozřemě vyvrcholí zkušeně rozbitým talířkem. Když už je talířek téměř zameten, tak si buďte jistí, že se z přihlížejících svatebčanů vynoří jeden záškodník, který lopatce ukáže nový směr a může se začít zametat pěkně od začátku.

No a po obědě… po obědě se jede fotit! Chvíle, na kterou se těší každý svatební fotograf a samozřejmě každá nevěsta! A občas i ženich. A když se ženich netěší, pomůže lék v podobě přípitku s kamarády. My se vydali fotit do krásného sadu. Počasí nám vyšlo, sluníčko svítilo, závěrka cvakala a malou ochutnávku si můžete prohlédnout zde, v na této stránce.

Fotografie svatebních střevíců na vinné révě

Fotografie svatebních šatů pověšených na stromě

Fotografie svatebních střevíčků na lavičce

Fotografie svatebních prstýnků na vinné révě

Fotografie nevěsty, která se maluje před zrcadlem

Fotografie maminky nevěsty a svatebních hostů

Portrét nevěsty před starou zdí

Fotografie sousedů vyhlížejících nevěstu

Fotografie přijíždějící nevěsty ve starém veteránu

Fotografie svatebních hostů čekajících na nevěstu

Nevěsta a ženich přicházejí k oltáři

Svatebčané na svatebním obřadu

Svatba v Náměšti na Hané

Svatební hosté přihlížejí nádhernému svatebnímu obřadu

Fotografie nevěsty a ženicha na obřadu v Náměšti na Hané

Fotografie oddávající v Náměšti na Hané

Fotografie prvního novomanželského polibku

Fotografie přihlížejících svatebních hostů

Svatební hosté tleskají nevěstě a ženichovi

Nevěsta a ženich jsou zasypáni rýží

Portrét nevěsty v autě přes okénko

Nevěsta a ženich přicházejí k hostině

Nevěsta a ženich zametají střepy ze svatebního talířku

Malý chlapec se těší na nevěstu

Ženichovi je přidělána bleskurychle na nohu koule

Fotografie svatebních dobrot

Fotografie detailu svatební tabule

Fotografie slavnostní svatební tabule ve Smržicích

Maminka nevěsty má krásný proslov na hostině

První novomanželský přípitek

Nevěsta a ženich se připravují na svatební polévku

Svatební noviny jsou plné zajímavých informací

Fotografický portrét krásné nevěsty v parku

Svatební portrét nevěsty se svatební kyticí

Portrét ženicha a nevěsty v parku v Náměšti na Hané

Fotografie smějící se nevěsty a ženicha u jezírka

Portrét nevěsty a ženicha v krásném sadu

Portrét nevěsty u jezera

Svatební portrét novomanželů v úžasném sadu

Svatební romantika v trávě uprostřed sadu

Nevěsta a ženich pózují v sadu plném krásných jabloní

Třešeň je svědkem jedné velké lásky

Novomanželé se dívají na skvělého ofotgrafa skrze své prstýnky

Ženich vyhlíží na stromě nové zítřky

Novomanželský polibek na úžasné fotce proti slunci

Video od Michala Štefloviče, skvělého svatebního kameramana – www.michalsteflovic.com

Svatební fotograf Náměšť na Hané

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *