Recenze svatební fotoknihy Saal-digital

Svatební fotokniha

Před časem mě oslovila společnost Saal-digital s tím, jestli bych jim neorecenzoval jejich fotoknihu. Inu, proč ne? Saal-digital je společnost sídlící v Německu a na českém (a slovenském) trhu s fotoknihami je zatím málo známá. Pro mě to tedy byla lákavá výzva vyzkoušet nový produkt. Ceny fotoknih Saal-digital začínají někde na 600 Kč a končí u 4000 Kč – podle typu vazby, počtu stran, desek apod. Nutno dodat, že ceny krapet lepších fotoknih na neběleném papíru s pevnou vazbou (V8 apod.) běžně začínají na 3000 Kč. Například na mém oblíbeném Hahnemühle Photo Rag vyjde i na trojnásobek, takže jde o dostupnější cenovou kategorii.

Svatební fotokniha

Svatební fotokniha

Jak sestavit svatební fotoknihu?

Celý proces vlastně začne návštěvou stránek www.saal-digital.cz a stažením jejich aplikace SaalDesigner pro sestavení fotoknihy. Zde si Saal-digital připsali první plusové body, protože mají aplikaci nejen pro Windows ale i pro Mac OS X. Aplikace má kolem 8 MB a její obsluha je jednoduchá, zvládne to opravdu každý. Prostě natáhnete do programu všechny fotografie, které mají ve svatební (nebo jiné) fotoknize být a pak už si je dle libosti sázíte na jednotlivé stránky. Stránky můžete přidávat a nebo ubírat, stejně jako můžete měnit formát knihy (což nedoporučuji, protože se z toho zblázníte a budete knihu skládat celou znovu, fotografie vám nebudou sedět na formát, nebudou vám pasovat k sobě… ááá, vlastní zkušenost!). Vybrat si můžete i příplatkové služby – koženou vazbu, vatování a nebo i několik předpřipravených šablon. Podle formátu a počtu stran se vám vypočte i výsledná cena. Má fotokniha měla 46 stran, byla formátu A4 s pevnou vazbou, na matném papíru a cenovka blikala necelých 1500 Kč.

Svatební fotokniha

Svatební fotokniha

Jakmile je dílo dokonáno, tak jej stačí uložit, vyplnit kontaktní údaje a poslat směrem tiskárna – Německo. Dopravné činí 119 Kč. Co mě překvapilo, byla rychlost doručení. Jsem zvyklý, že když tisknu fotoknihu v ČR, tak se má zakázka realizuje i 14 dní. V Saal-digital ale pracují supermani a svatební fotokniha dorazila za 2 dny.

Svatební fotokniha

svatebni-fotokniha-8

Recenze fotoknihy

Tak a je tu samotná recenze. Přijde vám nenápadný balíček, tedy přesněji obálka vystlaná bublinkovou fólií. Se zadrženým dechem ji otevřete a v ní bude další obálka. Saal-digital nás napíná. Ale ještě chvilka rozbalování… a vykoukne na vás krásná fotokniha. Na první pohled fotokniha nepůsobí laciným dojmem sériové výroby, jako tomu je u fotoknih ze slevových serverů v akci za 300 Kč + hrnek zdarma s fotkou babičky. Prostě povedená práce. A druhý pohled? Barvy věrné, jen papír není matný ale spíš pololesklý s texturou (zřejmě simulace barytu) – netroufám si odhadovat gramáž, na webu ji uvedenou nemají ale počítám, že 170ka to bude. Stálost barev potvrdit nemohu, zeptejte se mě za 7 let. A mé hodnocení? Pokud hledáte cenově dostupnou fotoknihu střední kvality, udělá vám Saal-digital radost a budete spokojení. Působí propracovaným dojmem, fotografie neujíždí a barvy jsou věrné. Teď má navíc Saal-digital na webu slevový kupon na 420Kč, což je ideální možnost, jak fotoknihu vyzkoušet.

Svatební fotokniha

Svatební fotokniha

Svatební fotokniha

Svatební fotokniha

Svatební fotokniha

Svatební fotokniha

2 Comments

Submit a Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *